Concealer instead of foundation?

Olen enda arvates üks igav jumestaja. Kasutan kogu aeg samu tooteid ja kui MAC-i leti juurde lähen, on mul ostunimekiri. Täpselt nagu toidupoes oleks. Tunnen, et pidevalt tuleb nii palju uusi tooteid peale ja lihtsalt ei jõuaks neid kõiki ära proovida. Tegelikult miks ma peakski proovima kui juba proovitud asjad sobivad? Don’t fix it if it’s not broken, eks? Pealegi ma ei kujuta ette, et ostaks lihtsalt proovimise pärast mingi jumestuskreemi ja hakkaks katsetama seda kellegi peal. See ei tõota head 😀 .

AGA midagi vist juhtus minuga eelmise aasta lõpul. Tundus, et kõigest on kopp ees ja hullult tahaks proovida midagi uut. Olen aastaid kasutanud Too Faced lauvärve ja muud, aga kunagi polnud nende jumestustooteid proovinud. Olin küll kuulnud juba veidike head tagasisidet, aga hakkasin siiski hulganisti reviewsid lugema (nagu hakkaks mingit arvutit ostma..) . Kui mõtled midagi uut proovida, siis soovitan vaadata Sephora ja Cult Beauty lehelt, mida teised öelnud on. Okei, saan aru, et kõigil on erinevad soovid ja erinevad nahatoonid jne, aga vähemalt saab mingi pildi kokku panna. Mulle on vähemalt reviewde lugemine suuresti abiks olnud. Siinkohal ma ei räägi muidugi nahahooldustoodetest, sest seda on tõesti raske teisel inimesel soovitada.

Tulles tagasi Too Faced‘i juurde, siis otsustasin proovida nende peitekreemi Born this way sarjast nimega Multi use sculpting concealer . Ehk siis toodet peaks saama kasutada peitekreemina, kontuurimiseks/modelleerimiseks, highlight-tootena ja meigi uuendamiseks ( päeva jooksul nö touch up-i teha ). Vabandan, et nii palju inglisekeelseid sõnu eesti keele sekka panen, aga osasid meigiga seotud sõnu ja väljendeid ei oska sõnastada paremini. Ütlen kohe ära, et imeline toode on see! Peitekreemina kasutades teeb need tumedad silmaalused perfektseks, aga annab värskust juurde ja katab kõik iluvead jms väga hästi. Ma tõesti ei uskunud, et nii head peitekreemi olemas on 😀 Olen seda isegi üle terve näo kasutanud. Sellisel juhul kannan väikese koguse toodet silmaalustele ja punetavatest kohtadele. Hajutan korralikult ära ja kinnitan kergelt puudriga, tulemus jääb väga õrn. Aga kui veidi tugevam põhi teha, ei mõju ka siis lõpptulemus maskina. Heledam toon, mille valisin, on Vanilla.

Ostsin kaks tooni, et saaks proovida ka väheke näo kontuurimist/modelleerimist. Tavaliselt kasutan selleks puudrit, aga soovisin näha, kuidas kreemjas toode minu puhul toimib. Vaatasin vist miljon Youtube swatch ja review videot, et aru saada, mis toon minule sobiks ja lõpuks valisin tooni Honey. See osutus ideaalseks tooniks minu nahale, mitte liiga tume ning piisavalt külma/sooja alatooniga . Toodet kulub megavähe (!) ja hajub ülikergesti.  

Erinevalt näiteks MAC pro longwear peitekreemist, on Too Faced omal mugavam pakend. Aplikaatoriga saab vältida seda, et liiga palju toodet korraga välja tuleb. Küll ei ole aplikaator kõige sanitaarsem, aga arvan, et kui vaid ise seda kasutada, siis suurt probleemi selles osas pole.
Püsivuse kohalt oskan öelda, et see püsib näol perfektselt terve päeva, aga hakkab veidike läikima aja jooksul. Samas kerge läige on normaalne ja keda see häirib, võib õhukese kihi puudrit lisada. Välguga fotodel nägu kummituslikult valge ei jää, pigem lausa ideaalne, ei oskagi muud moodi kirjeldada. Peitekreemi peale kandmiseks olen kasutanud nii pintslit kui Beauty Blenderit ja viimane jättis kõige parema, ühtlasema tulemuse.

Mainiksin kiiresti ära ka puudri, mida samuti alles proovisin. See on samuti Too Faced’ oma ja nimega Primed & Poreless. Seda läbipaistvat matistavat puudrit saab nii meigi all kui jumestuskreemi kinnitamisel kasutada. Ma ei uskunud, et see tõesti saab nii hea olla, aga kui esimest korda kasutasin, siis üllatusin. Puuder tekitab sellise nö sileda efekti nahal ja poorid, väiksemad naerukortsukesed on vähem nähtavad. Ainuke miinus on see, et välguga fotol jääb selle puudriga nägu veidike hele. Aga sellest hoolimata jätan puudri kindlasti kasutusse.

Kõik tooted tellisin Cult Beauty lehelt ( link siin ) ja pean ütlema, et nii kiiret saatmist pole kunagi olnud, eriti veel arvestades, et oli pühadeaeg. Tellisin 27.12 ja 31.12 andis kuller paki üle. Mõnikord ei saa Eestist tellides ka nii kiiresti kätte 😀 Nii peitekreemi kui puudri hind on umbes 27€. Peitekreemi kohta tundub hind kõrge, aga toote kogus on 15ml ( tavaline kogus on 8-10ml ) ja seda kulub väga vähe ( arvan, et tumedamat peitekat võib isegi aastaks ajaks jätkuda) . Seega kokkuvõttes on hind pigem soodne.

Ma loodan, et see postitus oli abiks kui näiteks kõhkled kas ikka tellida internetist meigitooteid või kui lihtsalt soovid proovida midagi uut 🙂 Peab lihtsalt veidi rohkem eeltööd tegema ja võimalus on, et oled rohkem rahul kui poest mõne impulsiivse ostu tegemisel.

Ilusat lähenevat nädalavahetust!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s