40€ kuivšampooni eest. Kas raha väärt?

Ma mäletan kui kuivšampoonid alles turule tulid. See tundus olevat nagu mingi ulme sci-fi toode. Juuksed puhtaks ilma neid pesemata? Kuidas? V Õ I M A T U. Aga no nagu näha, on need üpriski populaarseks kujunenud. Ideaalne on kuivšampoon näiteks kiirel hommikul kui saab sellega tunnikese kokku hoida ( jah, ma arvestan tavaliselt 1h kui tean, et pean hommikul juukseid pesema ).

Viimasel ajal olen kuivšampoone kasutanud max kord kahe nädala jooksul, seega mitte väga tihti. Pesen üldiselt iga 2-3 päeva tagant juukseid, aga see on ju täielik godsent kui saan ühe päeva selle pesuga veel venitada. Anyone with me on that?

Mul tuli mõte katsetada kolme veidi kallimat kuivšampooni. Aga mis mõttes “veidi kallimat”? Kõik me ju teame näiteks Batiste kuivšampoone ja kui soodsad need on. Olen isiklikult proovinud paari neilt ja üpris head on ka. AGA miks maksab üks kuivšampoon 5€ ja teine 30-40€. Aga kas seda vahet on tõesti näha ja tunda? Teen see kord teie elu lihtsamaks ja kulutan ise selle raha ja testin mõnda :D. Võrdluseks ütlen ka, et Batiste kuivšampoonide liitri hind on keskmiselt 35€. Kõige kallim, mille meie poodidest leidsin, oli Show Beauty oma (37€, kogus 165g, kg hind 224€), aga selle testimise jätan tulevikku.

Bumble&bumble Prêt-à-powder
Seda küll Eestist saada ei ole, aga enne kui mu peale pahaseks saate, et siin ainult väljamaa asjadest räägin, siis rahu 😀 Ülejäänud tooted on kõik meil poest saadaval. Tahtsin lihtsalt seda kuivšampooni mainida, sest see on mul nii kaua olnud, 2-3 aastat vähemalt (soovitatav max kasutusaeg on 24 kuud). Ostsin selle Sephorast ja hind oli umbes 30$ (~26€, kogus 56g, kg hind ~464€) . See tundus sel ajal nii suur raha kuivšampooni eest, aga et olin palju head kuulnud, siis tahtsin proovida. Ütlen kohe, et see on üks parimaid kuivšampoone, mida olen kasutanud. Oma olemuselt on see puuder, mida tuleb juurtele raputada. Kerge koostisega, ei tee juukseid raskeks/jahuseks ja tõesti annab puhtama, tunde ning lisab ka kohevust. Olen ka lugenud, et see sobib tumedamatele juustele samuti. Hinna kohta veel nii palju, et arvestades, et see mul nii kaua on olnud, siis pole see üldse suur raha. Veidi ökonoomsem, keskkonnasõbralikum pakend ka ( ei ole aerosool, väike pakend, jätkub kauaks. Võib ainult mõelda mitu aerosoolpudelit selle ajaga ära kasutaks ). Aaa väike tip ka. Ära võta taolisi tooteid reisides käsipagasisse.. Pidin Inglismaale minnes tolli töötajatele aru andma, sest see puuder tekitas neile väheke kahtlust.

Löwengrip Good To Go Dry Shampoo
Ostsin detsembris ühe kinkepaki ( jep, endale..), kus oli 3 väiksemat versiooni sees. Kõik kolm olid nö jõululõhnadega: kakao, kaneelirull ja piparmündikomm ( candy cane ). Kõik lõhnad on imehead neil! Tahtsingi terve päev otsa kuivšampooni juustesse lasta. Need kuivšampoonid toimivad ka kõige mustematel juustel, sest lisavad väga palju kohevust ja muidugi värsket lõhna. Olen neid kasutanud just siis kui tahan paar päeva pärast juuste pesu kõrge patsi teha. Pats jääb alati tugevasti kinni ja juuksejuured kohevamad. Ainuke asi, mis mulle selle kuivšampooni juures ei meeldi, on see, et see lisab väga palju tekstuuri ja kohevust (muidugi kui see su thing on, siis go for it!). Aga mulle see väga ei sobi, täpselt selline tunne tekib nagu oleks peale kuivšampooni ka lakki juurtele lasknud. Kuidagi raske tunne tekib juustel. Just selle põhjuse pärast pole ma kindel, kas ostaksin neid uuesti. Kinkekomplekti hind oli umbes 27€, aga eraldi ostes on väiksem pudel 14,20€ (kogus 100ml ja seega liitri hind 142€). Väiksest pudelist jätkus 10-15 kasutuskorraks.

Balmain dry shampoo

Olen palju hea kuulnud Balmain ilutoodete kohta, aga polnud siiamaani jõudnud veel proovida. Tahtsin blogipostituse jaoks veel ühte veidi kallimat kuivšampooni testida ja Kaubamajas ringi vaadates jäi see silma. Aega oli vähe ja ostsin selle kiiresti ära. Ma ei oodanud midagi imelist, sest no.. mida ikka saab teisiti teha kuivšampooniga? Aga tuleb välja, et saab. Proovisin seda 2 päeva pärast juuste pesemist, seega sain väga hästi toimet testida. Lasin kuivšampooni juuksejuurtele ja tundsin kohe head värsket lõhna. Lasin seda 4-5 korda ja arvasin, et juuksed on selle kogusega kindlalt jahused. Aga hoopis vastupidi, sain väga lihtsasti sõrmedega läbi juuste tõmmata ja ei olnud rasket tunnet. Kokkuvõttes meeldis see väga ja ostaksin uuesti. Tekkis ka huvi teisi Balmain juuksehooldustooteid proovida.
Ostsin selle kuivšampooni Tallinna Kaubamajast ja selle hind oli 8,90€ (kogus 75ml, liitri hind ~118€). Kusjuures firmamärgi järgi eeldaks, et see on kõige kallim, aga siiski mitte.


Kokkuvõtteks võin öelda, et taskukohasemad Batiste jm kuivšampoonid teevad sama hästi töö ära ja ei ole ilmtingimata vaja kulutada nii palju raha sellise toote peale. Või siis peske päris šampooniga juukseid 😀 .
Kas te kasutate kuivšampoone või on nende kasutamine pigem vaibunud? Ja kui palju teie ilutoodete liitri või kilogrammi hinda vaatate? Sain aru, et need võivad ikka üllatavalt erinevad olla.

Olen küll viimasel ajal kooliga hõivatud veidi, aga uus postitus tuleb juba varsti 🙂 see ya!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s