Minu blondide juuste lemmikud

Viimasel ajal on minu käest päris palju mu juuste kohta küsitud. Põhiliselt on soovitud teada, kus kohas juuksuris käin ja mis juuksehooldustooteid kasutan. Kindlasti on tähtis leida õige juuksur, aga ka kodune hooldus on oluline, et puhast tooni hoida.

Selles postituses keskendun põhiliselt juuksehooldustoodetele, aga mainin ka paar nippi, mis on aidanud mul juuksed tervena hoida.

Pikka sissejuhatust ei olegi, kirjutangi edasi nüüd toodetest 🙂

PS. tegu ei ole sponsoreeritud postitusega (ma ei ole suhelnud L’oreal brändiga ja ostsin kõik tooted ise) 😉

L’oreal Professionnel Serie Expert Blondifier Gloss Shampoo
Hoolimata pikast nimest on tegu väga hea tootega. Ostsin Tradehouse’ist 500ml pudeli, sest sellel on pump ja nii on mega mugav šampooni kasutada. Poes oli valikus veel 300ml ja 1000ml suurused.
Šampoon sisaldab acai ekstrakti, mis toidab kahjustatud karva ja toob välja blondide juuste sära. Mulle meeldib see šampoon selle poolest, et ta ei niisuta juukseid üle. Peale ühte päeva ei tunne ma, et juuksed vajaksid uuesti pesemist. Lõhn on samuti väga hea, ei häiri kuidagi. Juuksed on alati siledad ja kergelt kammitavad pärast pesu.

L’oreal Professionnel Serie Expert Blondifier Cool Shampoo
Sarnaselt eelmisele, on ka see rikastatud polüfenoole sisaldava acai ekstraktiga. Aga see šampoon on mõeldud neutraliseerima kollaseid toone juustes. See on ausalt esimene “lilla šampoon”, mis juukseid heinkuivaks ei muuda. Ei tee neid kuidagi elektriliseks ja pärast on lihtne kammida. Mulle meeldib ka, et see šampoon kohe ühe korraga juukseid halliks, ega lillaks tee. Pigem muutubki juuste toon ühtlaselt külmemaks. Üldiselt ma seda kaua juustes ei hoia, pigem kasutan nagu tavalist šampooni ja kasutan iga 2-3 nädala tagant.

L’oreal Professionnel Serie Expert Lumino Contrast Masque
See mask on mõeldud salkudena blondeeritud juustele (aga ega vast halba ei tee, kui mina oma üleni blondide juustega kasutan). Mask peaks selektiivselt toimima ainult blondeeritud salkudele, muutmata ülejäänud juukseid raskeks. Annab blondidele salkudele sära ja toob välja nende heleduse.
Siiamaani on see vist mu täielik lemmik mask. Teeb juuksed mega siledaks, aga samas mitte raskeks. Tundub ka, et ta tõesti toob blondi värvi rohkem välja.
Kui te seda veel kuskil müügil näete, siis ostke kohe 😀 Millegipärast seda Tradehouse’is enam ei müüda, aga Prokosmeetikas olid mõned ja Loverte kodulehel ka.

Kirjutan ka mõned nõuanded, kuidas juuksed tervemana hoida:
1. Ürita võimalikult vähe juukseid kuumtöödelda, võimalusel lase juustel loomulikult kuivada.
2. Kasuta õrnasid patsikumme. Viimase aja scrunchie trend näiteks on väga juustesõbralik.
3. Kui sulle meeldivad sellised kõrged ponisabad ja tugevasti kinnipandud soengud, tee neid pigem harva. Kui patsikumm või klamber on veidi karm juustele, võib see neid pikapeale murda patsi kinnitamise kohast.
4. Talvel, kui õues julm pakane on, pane juuksed mütsi või salli alla peitu. Liiga suured miinused ja tuul võivad juukseid kahjustada. Samamoodi ka suvel- kui lähed randa päevitama kõrgete kuumakraadidega, siis pane samuti juuksed peakatte alla. Kuum päike võib juukseid veidi kuivatada.
5. Kasuta õrnasid juukseharjasid ja kamme. Ise kasutan viimased 5 aastat Tangle Teezerit, mis sobib ka niiskete juuste kammimiseks.

Kaunid pildid minust on imelise fotograafi Maris Raud tehtud. Soovitan!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s